ul. Sułkowskiego 15, Bydgoszcz

Sculptra - Bydgoszcz

Sculptra Bydgoszcz: opinie i efekty zagiegu

Sculptra™ to najefektywniejszy, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie widocznie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość twarzy.

Co to jest Sculptra?

Sculptra™ to najbardziej efektywny, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Jest biokompatybilny i biodegradowalny.
Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Polimer ten jest powszechnie stosowany w medycynie od ponad 30 lat.

Działanie kwasu polimlekowego polega na stymulacji produkcji kolagenu a tym samym naturalnej regeneracji i odbudowie objętości tkanek, liftingu i tworzeniu naturalnego rusztowania. W efekcie widocznie poprawia jakość skóry, przywraca utraconą objętość i unosi opadające partie twarzy. Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. „chomików” lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra naciągnięta. Efekt ostateczny uzyskujemy dzięki odbudowaniu struktur kolagenowych w skórze pacjenta, a nie dzięki wypełnieniu.

Zaleta metody

Sculptra to metoda dyskretna, której efekty pojawiają się stopniowo. Pobudzając organizm do samodzielnej produkcji kolagenu, Sculptra stopniowo ale skutecznie i w zauważalny sposób przywraca napięcie skóry, wygładza ją i ujędrnia. W wyniku tego zmiany na twarzy będące efektem podania preparatu odbierane są przez otoczenie jako naturalny efekt wypoczętej i korzystnie wyglądającej twarzy a nie są kojarzone z zabiegiem.  Rezultaty kuracji pojawiają się sukcesywnie po każdym z serii zabiegów, powodując długotrwałe ujędrnienie skóry.

Sculptra a wypełniacze

W odróżnieniu od innych zabiegów, wykorzystujących wypełniacze do czasowej korekcji niedoskonałości, Sculptra stymuluje skórę do samodzielnej produkcji kolagenu, co pozwala uzyskać stopniowo zauważalny i w pełni naturalny efekt poprawy stanu skóry i odmłodzenia twarzy. W odróżnieniu od innych metod, uzyskany efekt utrzymuje się znacznie dłużej – nawet do 2-3 lat.

Wskazania do zabiegu

Preparat Sculptra może być stosowany do powiększania objętości okolic skóry (wolumetria), szczególnie do korekcji zagłębień skóry, bruzd, zmarszczek, fałdów skórnych, blizn, poprawy wyglądu okolicy wokół oczu oraz przy objawach starzenia się skóry. Może być również stosowany do korekcji znacznych braków objętości skóry w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej (lipoatrofii).
Reasumując Sculptra służy bardziej do kompleksowego usuwania objawów starzenia się skóry, takich jak wiotkość, ubytki tkanki podskórnej i związane z tym zagłębienia itp. niż do usuwania pojedynczych zmarszczek.

Kompleksowa korekcja zmarszczek:

 • Bruzdy nosowo-wargowe,
 • Zmarszczki palacza,
 • Opadnięte kąciki ust,
 • „dolina łez”
 • Odbudowa objętości:
 • Zapadnięte policzki, skronia
 • Korekcja owalu twarzy,
 • Utrata jędrności skóry
 • Ubytki okolicy oczodołu.
 • Odmładzanie dłoni
 • Leczenie lipoatrofii – miejscowego lub ogólnego zaniku tkanki tłuszczowej

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu należy regularnie masować twarz, nawet ok. 5 x dziennie przez okres 2 tygodni. Lekarz indywidualnie wskaże miejsca masażu i określi jego częstotliwość.
Przez kilka dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i inne źródła promieniowania UV, całościowej krioterapii oraz nie należy korzystać z sauny i solarium.

Ile zabiegów należy wykonać i w jakich odstępach czasowych
Ilość zabiegów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Zazwyczaj pełna korekcja wymaga wykonania 2-4 zabiegów w odstępie ok. 6 tygodni, ale zdarza się, że dobry rezultat daje jednorazowy zabieg.

Pierwsze rezultaty, wyglądające bardzo naturalnie stają się zauważalne po kilku tygodniach. Po upływie 4-6 tygodni od pierwszego zabiegu należy ocenić stan skóry pacjenta i zdecydować, czy konieczna jest dodatkowa korekcja.

Trwałość efektów to kwestia indywidualna, która zależy od stopnia zaawansowania procesu starzenia, predyspozycji genetycznych i trybu życia.  W wielu przypadkach dobre efekty utrzymują się nawet do 25 miesięcy.

Jak długo utrzymuje się efekt korekcji

Sculptra daje najtrwalsze efekty spośród wszystkich zabiegów medycyny estetycznej. W badaniu klinicznym stwierdzono, że przyrost grubości skóry mierzony od stanu wyjściowego utrzymuje się nawet 2 – 3 lata.

Przeciwwskazania 

 • Ciąża i okres laktacji
 • Czynna infekcja skóry
 • Choroby autoimmunizacyjne
 • Skłonność do przerostu blizn i tworzenia bliznowców
 • Przyjmowanie leków (przeciwkrzepliwych, niesteroidowych przeciwzapalnych)
Tel: 501 23 26 29