ul. Sułkowskiego 15, Bydgoszcz

CHRAPIESZ? TWÓJ PARTNER CHRAPIE?

W Centrum Leczenia Chrapania i Bezdechów oferujemy Państwu możliwość wykonania diagnostyki oraz małoinwazyjnego leczenia chrapania i bezdechów z użyciem nowoczesnego lasera.

Leczenie chrapania jest wykonywane przez specjalistę otolaryngologa dr n. med. Piotra Sawickiego. Jest to metoda o wysokiej skuteczności, która daje szansę na bezpieczny powrót do zdrowego snu.


Przed zabiegiem leczenia chrapania i bezdechu niezbędne jest wykonanie badania Polisomnografii lub Poligrafii podczas snu.

>>>Umów się na badanie<<<


Leczenie chrapania

 

Dlaczego chrapiemy?

Przyczyn tego najpopularniejszego zaburzenia snu jest wiele, jednak większość sprowadza się do jednego mechanizmu. Na skutek rozluźnienia mięśni podczas snu, wdychane powietrze nie ma wystarczająco dużej ilości miejsca na swobodny przepływ. Dlatego zaczyna wirować, poruszając luźnymi strukturami w jamie ustnej. Wibracyjne ruchy wydają dźwięk, który popularnie nazywamy chrapaniem.
Niestety zjawisko to jest nie tylko drobną niedogodnością, ale często prowadzi do znacznie poważniejszych zaburzeń zdrowia. Takich jak: brak regeneracyjnego, zdrowego snu, który  nie pozwala naszemu organizmowi na sprawne, w pełni efektywne funkcjonowanie.

 

Leczenie bezdechu

Zabieg leczenia chrapania

Laserowe leczenie chrapania jest pierwszym tak skutecznym zabiegiem zwalczającym to uciążliwe schorzenie bez konieczności stosowania rozległych operacji, znieczulenia ogólnego i długotrwałej rekonwalescencji. Nie wymaga również szczególnego przygotowania ze strony pacjenta, a po zakończeniu procedury medycznej pacjent może natychmiast wrócić do domu. Zabieg przy użyciu lasera polega na odparowaniu struktur podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych oraz części nasady języka. Ma to na  celu obkurczenie, usztywnienie i stymulacje namnażania włókien kolagenowych. Kiedy powstają nowe włókna kolagenowe, leczona przestrzeń zyskuje na jędrności, sprężystości i sztywności tak, że przestaje wibrować i zatykać drogi oddechowe podczas snu.

Leczenie chrapania- Zalety: bezpieczeństwo, bezinwazyjność, skuteczność

 

Chrapanie

Dlaczego zaburzenia oddychania są poważnym zagrożeniem dla zdrowia?

Świadomość pacjentów dotycząca chrapania jest wciąż niewielka. Dolegliwość ta może nie tylko niekorzystnie wpływać na najbliższych ale także na stan zdrowia i samopoczucie osoby chrapiącej.

Problem chrapania pozostawiony bez leczenia i nadzoru medycznego, może prowadzić do niebezpiecznego procesu chorobowego zwanego bezdechem sennym co natomiast może skutkować niedostatecznym dotlenieniem organizmu. Skutkiem tego mogą być zaburzenia koncentracji, choroby układu krążenia, depresja czy obniżone libido.

Za każdym razem, kiedy dochodzi do zatrzymania oddychania związanego z niedotlenieniem, następuje zwiększony wysiłek organizmu z powodu niedostatecznej ilości dostarczonego tlenu. Sygnał z mózgu powoduje wybudzenie. Aby ponownie rozpocząć oddychanie. W ciągu nocy może zdarzyć się kilkaset incydentów zatrzymania oddechu i wybudzenia, czego skutkiem jest zmęczenie organizmu i senność w ciągu dnia.

Objawy chrapania i bezdechu sennego

  • częste przebudzenia w czasie snu
  • nasilone pocenie nocne
  • częste oddawanie moczu w nocy
  • uczucie suchości w ustach po przebudzeniu
  • trudność w zapamiętywaniu
  • zmęczenie i senność odczuwalna po obudzeniu się
  • brak koncentracji
  • wysoki stopień drażliwości
  • stany lękowe

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat cen zabiegu laserowego leczenia chrapania zachęcamy do kontaktu

Zapraszamy również na podstronę poświęconą laryngologii

Profil google

Pacjenci cierpiący na współistniejące zaburzenia i choroby mogą skorzystać również z pomocy:

Dietetyka

Chirurga

Endokrynologa

Tel: 501 23 26 29