ul. Sułkowskiego 15, Bydgoszcz

lek. Łukasz Bryl - radiolog

Cennik USG

Informacja o badaniach USG:

USG piersi – To niebolesne badanie diagnostyczne może być stosowane w diagnostyce sutka zarówno jako podstawowa metoda diagnostyczna (u kobiet <35 roku życia i u kobiet w ciąży) lub jako metoda uzupełniająca do badania mammografii. USG gruczołu piersiowego wykonuje się również u mężczyzn z powiększeniem tego gruczołu i przy podejrzeniu zmian nowotworowych.Badanie nie wymaga przygotowania. Może być wykonane w każdej fazie cyklu, w ciąży oraz w okresie laktacji. Jest ono również dostępną, bezpieczną metoda diagnostyczną u pań z wszczepionymi implantami piersi pozwalającą na ocenę tkanek gruczołu piersiowego, mięśni piersiowych i implantów.

USG jamy brzusznej:
Wymaga przygotowania w postaci:
• powstrzymania się od posiłków oraz przyjmowania płynów za wyjątkiem nie gazowanej wody przez 4-5 godzin przed badaniem.
• powstrzymania się w dniu badania od palenia papierosów.
• unikania spożywania wzdymających potraw oraz picia gazowanych napojów w dniu poprzedzającym badanie i w dniu badania.
• u osób z tendencją do wzdęć zaleca się w dniu poprzedzającym badanie zastosowanie preparatu Smecta lub Espumisan.
Pozwala na ocenę tzw. narządów miąższowych: wątroby z pęcherzykiem żółciowym i drogami żółciowymi, śledziony, trzustki (zwykle nie jest całkowicie dostępna badaniu), nerek, dużych naczyń jamy brzusznej. Ocena pęcherza moczowego (oraz prostaty u mężczyzn) jest możliwa pod warunkiem dostatecznego jego wypełnienia. Badanie ma ograniczoną wartość w diagnostyce przewodu pokarmowego (żołądka, jelita cienkiego i grubego oraz wyrostka robaczkowego) – ocena tych narządów wymaga najczęściej zastosowania innych technik obrazowych.

USG narządów powierzchownych, tkanek miękkich i narządu ruchu:
Badania te nie wymagają przygotowania. (dotyczy również: tarczycy i ślinianek.

Leczone choroby

Łukasz Bryl - ZnanyLekarz.pl

Edukacja

Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy

Znajomość języków:

Angielski, Niemiecki

Inny specjalista:

lek. Michał Wałęsa

Tel: 501 23 26 29