Umów wizytę

Laserowe leczenie krwawień z nosa Bydgoszcz

Nawracające krwawienia z nosa (epistaxis) to problem, którego nie należy lekceważyć. Często wynikają one z kruchości naczyń krwionośnych w przedniej części przegrody nosa (tzw. splot Kisselbacha). Laserowa koagulacja naczyń w Centrum Medycznym PESMED to bezpieczny, szybki i wysoce skuteczny sposób na trwałe zamknięcie miejsc krwawienia, co pozwala zapomnieć o uciążliwym problemie.

Kiedy warto rozważyć zabieg?

  • częste, nawracające krwawienia z nosa,
  • trudności w opanowaniu krwawienia domowymi sposobami,
  • widoczne „pajączki” naczyniowe na przegrodzie nosa,
  • dyskomfort i lęk związany z nagłym pojawieniem się krwawienia.

Zobacz cennik


Specjaliści wykonujący zabieg w PESMED

Zabiegi koagulacji laserowej wykonują nasi doświadczeni laryngolodzy:


Na czym polega zabieg?

  1. Kwalifikacja: Lekarz bada jamę nosa (często endoskopowo), aby zlokalizować źródło krwawienia i wykluczyć inne przyczyny (np. nadciśnienie czy zaburzenia krzepnięcia).
  2. Zabieg laserowy: W znieczuleniu miejscowym lekarz precyzyjnie zamyka naczynka wiązką lasera. Zabieg trwa kilka minut.
  3. Zalecenia: Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Przez kilka dni należy unikać wysiłku, gorących kąpieli i urazów nosa, aby umożliwić prawidłowe gojenie.

Rezerwacja terminu

Leczenie laserowe.

  • Adres: ul. Sułkowskiego 15
  • Skierowanie: nie jest wymagane
  • Wymóg: wizyta kwalifikacyjna

FAQ – Najczęstsze pytania

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym (podawanym igłą), dzięki czemu jest w pełni komfortowy dla pacjenta. Możliwe jest odczucie lekkiego ciepła w nosie.

Przez około 7-10 dni po zabiegu zalecamy unikanie wysiłku fizycznego, dźwigania ciężarów, gorących kąpieli oraz dłubania w nosie, aby nie doprowadzić do ponownego uszkodzenia „świeżej” śluzówki.

Koagulacja laserowa jest bardzo skuteczna, jednak u pacjentów z bardzo kruchymi naczynkami lub przewlekłym nadciśnieniem tętniczym problem może nawracać, co czasami wymaga powtórzenia procedury.

Scroll to Top
Tel: 501 23 26 29