ul. Sułkowskiego 15, Bydgoszcz

Dietetyk Bydgoszcz

Centrum Dietetyki Klinicznej

Dietetyk Bydgoszcz Ewelina Sawicka

mgr Ewelina Sawicka, dietetyk Bydgoszcz

Jest absolwentką dietetyki i biotechnologii medycznej. Wykształcenie biotechnologiczne doskonale uzupełnia się z dietetycznym a wynikiem tego jest bardzo rzetelne podejście oparte na dowodach naukowych i faktach a także całościowe spojrzenie na każdego pacjenta. Stale się dokształca na kursach, szkoleniach i konferencjach w całej Polsce, aby jak najlepiej pomagać pacjentom. Aktualnie w trakcie studiów podyplomowych z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Jest pracownikiem dydaktycznym i naukowym w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Sukcesy zawdzięcza umiejętnościom motywowania oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta. Nie używa diet typu “kopiuj – wklej”. Uważa że indywidualne podejście to podstawa sukcesu. W Centrum Dietetyki Klinicznej PESMED w Bydgoszczy jest dietetykiem i współpracuje z lekarzami różnych specjalizacji. Pracuje na licencjonowanym programie dietetycznym, aby zadbać o odpowiednie wartości odżywcze, makro- i mikroelementów w przygotowywanych jadłospisach.

Mama trójki maluchów która uwielbia gotować i podróżować dzięki czemu czerpie kulinarne inspiracje dla swoich podopiecznych.

NIE ZWLEKAJ, ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ JEŻELI CHCESZ:

Dietetyka Bydgoszcz Schudnąć bez efektu jojo
Dietetyk Bydgoszcz a samopoczucie i wygląd Poprawić samopoczucie i wygląd
Ewelina Sawicka - dietetyk w Bydgoszczy a niedobory pokarmowe Uzupełnić niedobory pokarmowe
Dietetyka w Bydoszczy Uporać się z chorobami dietozależnymi
Dietetyka Bydgoszcz - mgr Ewelina Sawicka a wyniki badań Poprawić wyniki badań krwi
Dietetyka Bydgoszcz a ciąża Zajść w ciążę

dietetyk Bydgoszcz

Indywidualne podejście

Dietetyka Bydgoszcz - indywidualne podejście do pacjenta

W mojej pracy najważniejsze jest holistyczne i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dostosowuję dietę do Twojego stanu zdrowia, stylu życia, rytmu dnia, charakteru i rodzaju wykonywanej pracy oraz preferencji smakowych.

Wsparcie i motywacja

Dietetyka Bydgoszcz - wsparcie i motywacja

Wspieram, motywuję i pomagam Ci osiągnąć wyznaczony cel. Cały czas jesteśmy w kontakcie, jeżeli tego potrzebujesz.

Smaczne przepisy

Dietetyk Bydgoszcz - przepisy

Pokażę Ci, że dieta nie musi być męką – zdrowe jedzenie może być pyszne!

Praca w oparciu o dowody naukowe

Dietetyk Bydgoszcz - dowody naukowe

W swojej pracy opieram się na dowodach naukowych, nie podążam za modą i nie wierzę w diety cud. Swoim pacjentom proponuję tylko sprawdzone i bezpieczne rozwiązania.

Jak zacząć współpracę?

Etap 1.

Dietetyka Bydgoszcz - dla kobiet i mężczyzn
Kontakt 

Skontaktuj się z nami telefonicznie. Aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego spotkania poprosimy Cię o wykonanie podstawowych badań, przygotowanie listy przyjmowanych leków/suplementów oraz wypełnienie dzienniczka żywieniowego który jest do pobrania TUTAJ lub wyślemy na wskazany adres mailowy. Prosimy również o nakreślenie problemu ( chęć schudnięcia, choroby, dolegliwości itd)
Jak przygotować się do pierwszej konsultacji.

dietetyk Bydgoszcz

Etap 2.

Pierwsza wizyta u dietetyka
Pierwsza wizyta

Wraz z dietetykiem porozmawiasz o Twoim zdrowiu, wynikach badań, trybie życia, przyzwyczajeniach żywieniowych. Jest to etap na którym pacjent przedstawia swoje oczekiwania. Zostaje określony cel i przebieg współpracy. Dietetyk przeprowadzi również profesjonalne pomiary oraz analizę składu i masy ciała. W gabinecie jest również możliwość wykonania badań m.in.: na utajone nadwrażliwości pokarmowe, mikrobioty jelitowej czy genetycznych.

dietetyk Bydgoszcz

Etap 3

Dietetyk Bydgoszcz - jadłospis
Jadłospis

W ciągu 7 dni roboczych od pierwszej wizyty otrzymasz na wskazany adres mailowy indywidualnie dobrany jadłospis (lub możesz odebrać w rejestracji)  W trakcie współpracy możesz liczyć na wsparcie dietetyka w trudnych sytuacjach i stały kontakt.

dietetyk Bydgoszcz

Etap 4

Dietetyk Bydgoszcz - wizyta kontrolna
Dieta

Wprowadzasz jadłospis w życie a po około 2-3 tygodniu zaprosimy Cię na wizytę kontrolną. Wraz z dietetykiem sprawdzacie Twoje pierwsze efekty. Pracujecie nad dalszą motywacją i wyznaczacie kolejny cel.

dietetyk Bydgoszcz

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

 • W dniu wizyty zrezygnuj z intensywnego wysiłku fizycznego oraz nie spożywaj obfitego posiłku na 1-2 godziny przed pomiarami – da to możliwość przeprowadzenia dokładnej analizy składu ciała.
 • Zadbaj o luźny strój, ponieważ dietetyk poprosi Cię o zdjęcie wierzchniej warstwy (pomiary wykonuje się w bieliźnie lub w lekkim podkoszulku).
 • Na wizytę ubierz się tak, aby bez problemu odsłonić bose stopy – będzie to konieczne w celu prawidłowego wykonania analizy składu ciała.
 • Przed wizytą zalecamy wykonanie następujących badań : morfologia, profil lipidowy, poziom TSH, glukoza i insulina na czczo, ALAT i ASPAT, wit. D.
 • Przygotuj nazwy i dawki przyjmowanych leków oraz suplementów diety.
 • Jeśli istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania analizy składu ciała w oparciu o bioimpedancję elektryczną – poinformuj o tym!

PRZECIWWSKAZANIA DO BIOIMPEDANCJI ELEKTRYCZNEJ:

 • Ciąża, wszczepiony rozrusznik serca lub implant medyczny.
 • Pomiar anbalizy składu ciała najlepiej wykonać 2-3 godziny po posiłku
 • W miarę możliwości zabierz ze sobą uzupełniony ( najlepiej z 5 dniu w tym jeden dzień wolny od pracy) dzienniczek żywieniowy.W dzienniczku powinny znaleźć się wszystkie spożywane w tym czasie potrawy, produkty, przekąski wszystkie wypijane napoje. Do pobrania TUTAJ
 • Zastanów się jaki jest Twój cel wizyty u dietetyka oraz jakiego efektu stosowanej terapii się spodziewasz.

Dieta szyta na miarę. Dieta GENialna.

Szczególnym obszarem zainteresowań mgr Eweliny Sawickiej jest nutritgenetyka i nutrigenomika.  Obecnie spersonalizowane podejście do żywienia na podstawie badań genetycznych jest kluczem do skomponowania optymalnych, „szytych na miarę” zaleceń. Każdy posiada unikatowy komplet genów, determinujący reakcję organizmu na spożyty pokarm, metabolizm oraz typ sylwetki.  Na podstawie wyników badań genetycznych dietetyk opracowuje indywidualną dietę, która nie tylko wpływa na poprawę stanu zdrowia, ale jest szczególnie ważna dla osób z wysokim ryzykiem rozwoju różnych chorób (nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia, cukrzyca czy nowotwory).

Dietetyk Bydgoszcz - Diagnostyka

Diagnostyka

 • Badania genetyczne
 • Testy na nietolerancje pokarmowe
 • Wodorowy Test Oddechowy (WTO)

Dietetyk – Cennik:

 • Wizyta 120 zł
 • Jadłospis na 7 dni 100 zł
 • Jadłospis na 14 dni 150 zł
 • Wizyta kontrolna 100 zł
 • Analiza składu ciała bez wizyty 40 zł

Galeria

Certyfikaty

Umów wizytę

Nie zwlekaj i umów wizytę u dietetyka już dziś

Umów wizytę
Tel: 501 23 26 29